Blok

FoamCrete BLOK

Foamcrete BLOK, Türkiye’de yaygın olarak “gazbeton” adıyla bilinen hafif beton yapı malzemesinin literatürde CLC (Cellular Light Weight Concrete / Foam Concrete – Hücreli Hafif Beton / Köpük Beton) adı verilen çeşididir. Kireç yerine çimento bazlı olduğu için gri renklidir, ve çimento bazlı olduğu için üretilen malzemenin dayanıklılığı her geçen gün artar.

Diğer gazbeton ürünleri gibi hacminin %70~80’i gözeneklerden oluşur, bu yüzden oldukça hafiftir. Binalardaki statik yükleri azaltarak deprem güvenliği sağlar. Aynı zamanda taşıyıcı sistemini rahatlattığı için inşaat masrafını azaltır. Hafif olması aynı zamanda uygulamada rahatlık ve hız sağlar.

Bloklar hassas biçimlendirildiği için düzgün ölçülere sahiptir. Duvarlar düzgün bir biçimde örülebildiği için çok ince (3~5 mm) sıva ihtiyacı vardır. Bu sayede hem zaman, hem malzeme, hem de işçilikten tasarruf sağlanır. Aynı zamanda inşaatınızda sıva öncesi yapılan montajlarınız da temiz kalır.

Blokların yüzeylerindeki gözenekler yüzeylerin sıvayı iyi tutmasını sağlar. Malzemenin sağlam yapısı da vida ve dübeli iyi tutmasını sağlayarak montaj kolaylığı sağlar.

Testere ile kolayca kesilebilir, düşük zayiat ile çalışma imkanı sağlar. Tesisat kanalları düzgün bir biçimde kolaylıkla açılabilir.

Organik madde içeriği %95’dir . Bu sayede “A1 Sınıfı – Organik Malzeme İçeren Yanmaz Malzeme” olarak adlandırılır. Yüksek yangın dayanımı sağlar.

Üretim ve kullanım sürecinde doğaya zararlı hiçbir madde oluşmaz. Üretimde bağlayıcı ve Rötre çatlamaları önlemek için Cellconas Maximizer katkı maddesi kullanılır.

Cellconas Maximizer yapısı ile çimentoya doğru oranda katıldığında betonun işlenebilirliğini artırır. Su ihtiyacını azaltır. Yüksek dayanım sağlar, terleme ve rötreyi oluşmaz. 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ağırlık: 550kg/m³

Su Emme: % 13

Isıl İletkenlik Değeri: 0,11 W/mK*

(*)Türk Standartları Enstitüsü Laboratuvarları