Dolgu Uygulamaları

_

Tünel Karstik Boşluk Dolgu Uygulamaları

FOAM CRETE 400

Karayolları ve Metro Projelerinde sıkça karşılaşılan karstik / doğal kaya boşluklarında Tünel  aynasına / eksenine alternatif dolgu betonu olan C16 dan 4 kat daha az yük verilir ve Su sızıntıları %80 oranında azalır. FoamCrete 400 kullanılır ve Sondaj yolu ile açılan Borular sayesinde Enjeksiyon yapılır.

_

Obruk ve Toprak Boşluk Dolgu Uygulamaları

FOAM CRETE 450

Foamcrete 450, karstik boşlukları, çökmeleri ve obrukları doldurmak için idealdir. Yüksek yalıtım ve hafif dolgu özelliklerinin gerekli olduğu diğer tüm doldurma durumlarında kullanılır. Bu yoğunluktaki Foamcrete uygulaması sonrası XPS ve EPS kullanımına gerek yoktur.

_

Metro/TBM Şaftı Geri Dolgu Uygulamaları

FOAM CRETE 500

Hafriyatların çıkarılması ve havalandırmalar için açılan Metro Tünel şaftları çalışmalar sonrası C16 ve ya Toprak ile doldurulmalıdır. Özellikle şaftın altından veya yakınından Tünel geçiyorsa Hafif bir geri Dolgu malzemesi tercih edilir. FoamCrete 500 hem hafif olmasından hem de hızlı uygulandığından dolayı alternatif bir Dolgu Betonudur.

_

Peyzaj ve Döşeme Dolgu Uygulamaları

FOAM CRETE 550

Peyzajlarda su yalıtımını korumak ve Toprağın zemin kısmına gelecek yükü taşıyamadığı alanlarda  FoamCrete 550 uygulamaktayız. Avantajları sadece hafif ve hızlı uygulanması değil, XPS/Strafor yerine alternatif bir Dolgu malzemesidir. Cellconas Köpük Ajanı hiç bir kimyasal ve ya Kanserojen Madde içermediğinden dolayı daha sağlıklı bir yaşam alanı yaratır