Şap Uygulamaları

_

Temel Isı Yalıtım Şapı Uygulamaları

FOAM CRETE 350

Hafriyat çalışmaları ve Gro Betonu sonrası XPS/Strafor yerine FoamCrete 350 uygulamaktayız.  Avantajları tamamen Çimento esaslı olması, Basınç dayanımı daha yüksek olması, yük dağıtımı daha iyi olması ve uygulamadan 24 saat sonra Temel Betonu için gereken Demirler döşenebilmesi.

_

Teras Eğim Şapı Uygulamaları

FOAM CRETE 600 – 650

Su Yalıtımını koruma amaçlı XPS/Strafor kullanılmaktadır. XPS/Strafor sonrası Çimento ve Kum  karışımlı Eğim Şapı dökülmektedir. Bu tarz uygulamalar hem maliyet hem de sağlık açısından projeler için bir dezavantajdır. FoamCrete 600-650 ısı yalıtım özelliğine sahip olduğundan dolayı  Teras Eğim Şapı olarak kullanılır. Avantajları ise Su yalıtımını korur, ısı yalıtım ihtiyacını karşılar, binanın yükünü hafifletir, yardımcı bir su yalıtımı malzemesidir, tek seferde eğim şapı olarak uygulanır ve maliyetleri düşürür.

_

Kat Arası Seramik ve Tesviye Şap

FOAM CRETE 700 – 1000

FoamCrete 700-1000 katlara kolaylıkla transfer edilir. Çok düzgün bir yüzeye sahip olduğundan  dolayı Seramik yapıştırıcı kullanımı %30 a kadar düşer. Günlük Kaplama metrajı artar. Binanın yükünü hafifletir, ısı yalıtım değeri sağlar ve alt katlara Topuk sesi gibi rahatsız edici sesleri önler. Hızlı bir uygulama olduğundan dolayı maliyetleri düşürür ve tamamen bitkisel ürünler ile üretildiğinden dolayı daha sağlıklı bir yaşam alanı yaratır, A1 hiç yanmaz sınıfına aittir.